1. LAHANA FESTİVALİ 

 
 
 

        "Sağlık Lahanada, Lahana Kaynarca'da"  sloganı ile bu yıl ilk kez kutlanan Lahana Festivali Kaymakamlığımız, Bor Belediye Başkanlığı ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleşti. 13 Ekim 2017 tarihinde Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi 1923 nolu salonda bir panel gerçekleşti. Ömer Halisdemir Üniversitesi öğretim üyeleri, Bor Ziraat Odası ziraat mühendisi, Ulukışla ve Kaynarca Köyünden lahana çiftçilerinin konuşmacı olarak katıldığı panele İl ve İlçe prokolü ile Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi öğrencileri katıldı. 

 

    14 Ekim 2017 tarihinde Kaynarca Köyünde saat 09.00 'da Festival Etkinliği gerçekleşti. Etkinliğe Niğde Vali V. Adnan TÜRKDAMAR, Niğde Milletvekili Alparslan KAVAKLIOĞLU, İlçe Kaymakamımız Bekir Sıtkı DAĞ, Altunhisar Kaymakamı Ercan KAYABAŞI, Belediye Başkanı Sıtkı ERAT, 15 Temmuz Şehidimiz Ömer HALİSDEMİR'in Babası Hasan Hüseyin HALİSDEMİR, il ve ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu üyeleri, kurum amirleri ve köy halkı katıldı. Prf. Dr. Canan KARATAY'da onur konuğu olarak festival etkinliğine katldı.

 

        Festival Etkinliği Bor Halil Nuri Yurdakul Kültür Merkezinde Prof. Dr. Canan KARATAY'ın konferansı ve kitap dağıtım töreni ile sona erdi.