BOR, 15 TEMMUZ'UN YILDÖNÜMÜNDE TEK YÜREK OLDU
 
 
                15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle Gostivar Şelale Parkta demokrasi nöbeti tutuldu. 
 
        15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programına; İlçe Kaymamımız Abdullah KÜÇÜK, Bor Beldiye Başkanı Sıtkı ERAT, Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet SALMAN, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, protokol üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
 
         Bor Kaymakamlığı bahçesinden başlayarak mehteran takımı eşliğinde Gostivar Şelale Parkta  sona eren Milli Birlik ve Demokrasi yürüyüşünün ardından program, saygı duruşu ve İstiklala Marşı'nın okunmasıyla başladı.
 
         Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından sırasıyla; protokol konuşmaları, ilahiler, "Unutmamak ve Unutturmamak" adına 15 Temmuz Gazisi Hilal AKKUŞ tarafından 15 Temmuz harıralarının anlatımı, "30 KUŞ" şiirinin okunması ve 15 Temmuz sinevizyon gösterimi gerçekleşti.
 
         Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN' ın konuşmasının canlı olarak verildi. Saatler 00.13'ü gösterdiğinde tüm Türkiye'de olduğu gibi İlçemizde de camilerde sela okundu.