İLÇEMİZDE İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ 01/03/2017
 
 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliğinde başlatılan ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ konulu toplantı Kaymakamlığımız toplantı salonunda 01.03.2017 tarihinde gerçekleşti
 
         Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya İlçe Kaymakamımız Abdullah KÜÇÜK, Bor Belediye Başkanı Sıtkı ERAT, SGK İl Müdürü Mustafa AYDOĞDU, İŞ-KUR İl Müdür V. Ali BİNGÜL, Bor Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Reyhan ÇAVUŞ, Bor Karma Organize Sanayi Müdürü Yavuz KAVAKLIOĞLU, Bor  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin ERİÇ ile İşadamları katıldı.
 
        Toplantında İlçe Kaymakamımız Abdullah KÜÇÜK  bir konuşma yaptı.  İlçe Kaymakamımız konuşmasında Sayın Cumhurbaşkanımızın istihdamı artırmak için milli seferberlik başlattığını vurgulayarak, işverenlerimizden istihdamı artırıcı tüm tedbirleri uygulayarak vatandaşlarımıza katkı sağlamalarını ve  hep birlikte ülke olarak istihdam açısından istenilen seviyeye ulaşmak için gayret göstermelerini istedi. Devletimizin işadamlarına istihdam açısından büyük kolaylıklar sağladığını belirten İlçe Kaymakamımız işbaşı eğitimleri, SGK pirimleri, vergiler ve ücretler anlamında Devletimiz ve Hükümetimiz, istihdamın arttırılmasına yönelik pek çok kolaylıklar sağladığını vurguladı.
 
      Toplantı Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Mustafa AYDOĞDU ve Türkiye İş Kurumu İl Müdür V. Ali BİNGÜL’ ün sunumlarının ardından  işadamlarının ‘İstihdamda Milli Seferberlik’ programı hakkında yönelttikleri soruları ilgili Kurum Müdürlerinin yanıtlamasıyla devam etti.