24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMI 24/11/2017
 
        Öğretmenler arasında sevgi bağlarının kuvvetlendirmek, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı; kaderde, kıvançta ve tasada ortak, bu mesleğe bir ömür verip emekliye ayrılmış öğretmenlerin hizmetlerinin unutulmadığını ortaya koymak Başöğretmen Atatürk ve ebediyete intikal etmiş öğretmenleri anmak ve  mesleğe yeni giren genç öğretmenleri de mesleğin kutsal şuurunu uyandırmak, öğretmen ve öğretmen mesleğine olan saygınlığını güçlendirmek amacıyla öğretmenler günü her yıl olduğu gibi bu yılda 24 Kasım 2017 tarihinde kutlandı.
        Kutlama programı Hükümet Konağında bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı. Çelenk sunumu sonrasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin ÖZÜDOĞRU Başkanlığında bir grup öğretmen İlçe Kaymakamımız Bekir Sıtkı DAĞ' a makamında nezaket ziyareti gerçekleştirdiler. Halil Nuri Yurdakul Kültür Merkezinde gerçekleşen kutlama programı sırasıyla; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması, günün anlamını belirten konuşmanın gerçekleşmesi, stajyer öğretmenlerin yemin töreni, "Öğretmen Olmak İstiyorum" adlı şiirin okunması, Şehit Öğretmen Necmettin YILMAZ anısına sunum yapılması, "Benim Öğretmenim" adlı orotoryonun sunulması, emekli öğretmenlere hizmet şeref belgelerinin takdimi ve müzik dinletisi ile sona ermiştir.
        24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programına İlçe Kaymakamımız Bekir Sıtkı DAĞ, Belediye Başkanı Sıtkı ERAT, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.